Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ. Visoje Lietuvoje kovo mėnesį ugdymo įstaigose organizuojami renginiai ir kitos veiklos, siekiant atkreipti dėmesį, kad ir be patyčių galima linksmai, turiningai ir aktyviai leisti laiką. Olweus programos mokinių apklausos rezultatai atskleidė patyčių atvejų pagausėjimą tarp Skuodo Bartuvos progimnazijos vaikinų. Taigi, kovo mėnuo buvo puiki galimybė mokyklos vaikinams surengti akciją „Džentelmenai mūsų mokykloje“. Ta proga, nuo kovo 14 iki kovo 30 d. mokykloje suorganizuota nemažai įvairių veiklų.
Mokiniams pristatyti „Džentelmeno kriterijai“, kurių laikantis kiekvienos klasės vaikinai kaip įmanydami stengėsi, siekdami KLASĖS DŽENTELMENO vardo. Mokiniai nuo priešmokyklinio ugdymo grupės iki 8 klasių dalyvavo viktorinose, edukacinio filmo peržiūroje ir jo aptarime, rengė piešinių parodas „Kas yra džentelmenas“, mokykloje veikė PADĖKOS/ATSIPRAŠYMO paštas, pokalbiai klasių valandėlių metu „Tarp mūsų berniukų“, džentelmenų rinkimai klasėse ir kt. veiklos. Akciją vainikavo 30 d. Bartuvos progimnazijos Džentelmenų paskelbimas ir sertifikatų įteikimas aktų salėje. Parašais patvirtinti džentelmenų pažadai „Džentelmenų garbės kodekse“ pastiprino vaikinų pasitikėjimą savimi.
Akcijos metu, mokytojai, klasių vadovai bei mokyklos administracija stebėjo mokinius. Malonu buvo žiūrėti, kad paskatinti, paraginti vaikinai iš tiesų parodė, kad moka stebinti, rengti siurprizus merginoms, dauguma išeidami į mokyklą atkreipė dėmesį į savo išvaizdą ir tvarkingą aprangą, ne iš vieno vaikino lūpų nuskambėjo komplimentas bendraklasei, mokytojai, net ir pavaduotojai. Be jokios abejonės, muzikantai stebino savo muzikiniais kūriniais, taip pasitikdami iš ryto įeinančius į mokyklą. Mokytojai ir merginos sulaukė atveriamų joms durų ir palinkėjimų.
Akcijos akimirkos, sustabdytos nuotraukose, parodo, kokie nuostabūs galime ir mokame būti. Reikia tik pastūmėti, paraginti, patarti, pašnibždėti, o kartais ir pamokyti. Jaunimas imlus viskam, todėl būtina rodyti jiems kuo daugiau pozityvaus elgesio ir tinkamo tarpusavio bendravimo būdų. Skatindami mokinius dorai elgtis, mandagiai kalbėti, atsiprašyti ar padėkoti – rengiame juos ateičiai.
Dėkojame darbo grupei, padėjusiai surengti mokiniams naudingą, pozityvią akciją, klasių vadovams, be kurių visų idėjų įgyvendinti nebūtų įmanoma, specialiųjų klasių mokinių vadovams, paraginusiems mokinius prisijungti prie akcijos savo piešinių parodėle ir mokyklos administracijai, kuri neatsisakė pagelbėti ir parėmė mūsų idėjas.
Olweus programos koordinatorės
Renata Žemaitienė ir Greta Beniušienė