Mokykloje turi būti ne tik mokoma skaityti ir rašyti, bet ir formuojamas santykis su aplinka, kurioje vaikas gyvena. Projekto „Mes – bendruomenė“ vienas iš tikslų – formuoti mokinių sąmoningumą, asmeninę atsakomybę prieš aplinką, formuoti tausojančius įpročius.
Socialinė pedagogė Gitana Andriekienė su biologijos mokytoja metodininke Rasa Veitiene pakvietė šeštų klasių mokinius į kelionę, kad mokiniai turimas aplinkosaugines žinias pritaikytų praktikoje, formuotų teisingus įpročius.
Vykome į Plateliuose esantį Žemaitijos nacionalinį parką, kur mokiniams buvo pravestas edukacinis užsiėmimas „Pažink gamtą žaisdamas“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su Nacionalinio parko augalija, gyvūnija, turėjo galimybę gyvai paklausyti įvairių gyvūnų skleidžiamų garsų, pažiūrėti, kaip atrodo smulkūs parko gyvūnai , atliko įvairias aktyvias užduotis, sužinojo daug praktiškų patarimų.
Daug sužinoję apie gamtą, patraukėme į Šeirės pažintinį taką. Parko direkcija mums davė šiukšlių maišus, mes apsiginklavome pirštinėmis ir patraukėme taku rinkti ir rūšiuoti šiukšlių. Kartu su mumis ėjo gidė, kuri vis ragindavo sustoti, kad galėtų papasakoti apie take augančius medžius, išgirdome ne vieną legendą, kaip atsirado salos ar kiti paslaptingi gamtos reiškiniai. Mokiniai su didžiuliu džiaugsmu ieškojo šiukšlių, surinko pačias mažiausias.
Surinkę šiukšles nuvykome pailsėti į piceriją, kur užkandę sėdome į autobusą ir patraukėme namo. Autobuse mokiniai turėjo atlikti namų darbus, t.y. pristatyti kaip perdirbamas popierius, plastikas, stiklas. Jau namuose buvo susiskirstę į grupes ir savo užduotį atliko šauniai. Pabaigai mokytoja Rasa davė paskutinę užduotį – interaktyviame plakate tinkamai išrūšiuoti šiukšles. Už teisingą atsakymą kiekvienas mokinys turėjo galimybę išsitraukti dovanėlę.
Savo kelionę pabaigėme Skuode. Į rūšiavimui skirtus konteinerius išmetėme surinktas ir išrūšiuotas šiukšles. Šioje kelionėje daug pamatėme, daug išmokome, daug patyrėme, o svarbiausia, labai gerai praleidome laiką. Dėkoju mokytojai Rasai Veitienei už pagalbą.
Socialinė pedagogė Gitana Andriekienė