Žemės dienos paminėjimui prie progimnazijos visą savaitę plazdena pakelta Žemės vėliava. O kovo 24 dieną į mokyklą dauguma mokinių ir mokytojų atėjo pasipuošę žalios spalvos rūbais, nes ši diena buvo skirta gamtosaugai. Įvairios suplanuotos patirtinio ugdymo veiklos praturtino dieną, suteikė daugiau žinių ir patirties. Mokiniai domėjosi Lietuvos gamta, aplinkosauga, atliekų tvarkymu.
Pas 5 – 8 klasių mokinius buvo atvykę edukatoriai iš Lietuvos Jūrų muziejaus. Mindaugas Žvirgždys edukacijos „Vėjų uostas“ metu kalbėjo apie gamtos ir žmogaus harmoniją. Paskatino domėtis ir tyrinėti vieną iš gamtos reiškinių – vėją, kuris neatsiejamai veikia gyvosios gamtos ir žmogaus gyvenimą.
Edukacinė pamoka „Ruonis Padangarus. Distopija ar realybė“. Ruonis Padangarus, atvykęs iš ateities įspėti žmoniją apie gresiantį gyvūnų išnykimą. Apie ruonius, aplinkosauginį sąmoningumą ir tvarų vartojimą su mokiniais kalbėjosi edukologė Beatričė Butkutė.
Edukologė Vestina Kulėšaitė edukacijos „Be teisės užaugti“ metu supažindino su eršketų savybėmis, ypatumais ir paplitimu. Padėjo suvokti savo atsakomybę ir veiksmų pasekmes mus supančiai aplinkai.
Mokiniai žiūrėjo filmus apie gamtą, juos aptarė. Mokėsi rūšiuoti antrines atliekas ir patys buvo išėję surinkti šiukšlių ne tik mokyklos teritorijoje, bet ir mieste. Kūrė eilėraščius apie gamtą ir patys juos iliustravo. Iš senų laikraščių bei žurnalų lankstė origami Tulpes ir surengė bendrą didžiulę popierinių tulpių ekspoziciją mokyklos pirmojo aukšto fojė.
Visą mėnesį mokiniai, padedant technologijų mokytojui Edmundui Jakštui, tėveliams ir seneliams kalė, konstravo ir pagamino daugybę inkilėlių, kad paukšteliai turėtų savo namus ir kiekvieną dieną linksmintų giesmėmis. Daugiausia inkilėlių pagamino 1b, 7c, 8a ir 8c klasių mokiniai.
Svarbu suprasti, kad neužteršta gamta, švari aplinka, yra būtina sąlyga egzistuoti ir didžiausias žmonijos turtas.