Įgyvendinant neformaliojo vaikų ugdymo programoje „Atradimų kelionė laiko erdvėse“ numatytas veiklas, birželio 15 dieną 5 – 8 klasių mokinių grupė pabuvojo Joniškyje ir Žagarėje. Ekskursiją organizavo ir programos dalyvius lydėjo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Lineta Šlepavičienė ir Vida Stončaitienė.
Pirmiausia apsilankėme Joniškio krepšinio muziejuje. Akys raibo nuo gausybės nuotraukų, muziejui padovanotų garbingiausių apdovanojimų, krepšinio atributikos. Muziejaus įkūrėjas ir krepšinio entuziastas Leonas Karaliūnas ne tik papasakojo Joniškio, Lietuvos ir pasaulio krepšinio istoriją, bet leido pasimatuoti krepšinio legendų marškinėlius, surengė šaunią fotosesiją.
Praturtėję žiniomis apie labiausiai lietuvių mėgstamą sporto šaką krepšinį, patraukėme pasižvalgyti po miestą. Apžiūrėjome Joniškio sinagogas, laisvalaikio erdves. Pabuvojome Joniškio kultūros centre, apžiūrėjome Ievos Vitartaitės parodą „Samanų paveikslai“.
Žagarėje pabuvojome tautodailininkės Aušros Petrauskienės įrengtuose „Lėlių namuose“. Pati tautodailininkė papasakojo apie savo kuriamas lėles. Kalbėjo apie tai, kad reikia nebijoti svajoti ir tos svajonės taps realybe. Būtent Aušra sugalvojo Vyšnių festivalio metu miestą puošti kaliausėmis. Dabar tai tapo neatskiriama Žagarės kultūrinės tapatybės dalimi, beveik kiekvienas žagarietis stengiasi, kad jo kieme stovėtų išskirtinė ir nepakartojama kaliausė.
Vienas įspūdingiausių Žagarės miesto kultūros paveldo objektų – Žagarės dvaro rūmai, kuriuos būtina buvo aplankyti. Rūmuose įrengtos kelios ekspozicijos. Viską mums aprodė ir papasakojo Žagarės regioninio parko lankytojų centro darbuotoja.
Užlipome ir į Žvelgaičio piliakalnį, kur pasak vietos žmonių padavimų, stovėjo legendinio XIII a. žiemgalių kunigaikščio Žvelgaičio pilis. Pasižvalgę po gražias Žagarės apylinkes, šiek tiek pavargę, bet praturtėję žiniomis ir naujomis patirtimis sėkmingai grįžome namo.
L. Šlepavičienė